16 Aralık 2020

Çevrimiçi (Online) Psikolojik Danışma

Pandemi dönemi ile birlikte salgının yayılmasını azaltmak amacıyla, bir süredir yükseköğretim kurumlarında eğitim faaliyetleri uzaktan eğitim şeklinde sürdürülmektedir. Bu süreçte, öğrencilerin yaşadıkları güçlükler karşısında psikolojik açıdan desteklenmeleri amacıyla Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezimiz yüz yüze yardım hizmetini sürdürmeye devam etmektedir.

Bununla birlikte, uzaktan eğitim süreci boyunca Anadolu Üniversitesi örgün eğitime devam eden öğrencilerine psikolojik destek hizmeti vermek amacıyla ‘‘Online (Çevrimiçi) Psikolojik Danışma’’ hizmetimiz de başlamıştır.

Değerli Öğrencilerimiz,

Çevrim içi psikolojik danışma hizmetinden yararlanmak için:

1.    İlk olarak aşağıda yer alan Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız bağlantısından başvuru formunu doldurunuz. Sizden istenecek olan güncel tarihli öğrenci belgenizi (e devlet üzerinden alınabilir) sisteme yükleyiniz.

2.     Başvuru formunu doldurup gerekli belgeleri gönderdikten sonra uygun bir tarihe randevunuz oluşturulacak ve sizlere randevu detayları ile ilgili dönüş sağlanacaktır.

3.     Randevunuz oluşturulduktan sonra merkezimizin sistemine kaydınız gerçekleştirilmiş olacak ve bu sistem üzerinden size verilen üyelik ile üzerinize atanan formları randevunuz öncesinde doldurmanız gerekecektir.

4.    Çevrim içi psikolojik danışma hizmetinin verilebilmesi ve sağlıklı bir şekilde bu hizmetin sürdürülebilmesi için, sessizliğin sağlanabildiği, görüşme boyunca kimsenin bulunmayacağı veya rahatsız etmeyeceği vb. uygun bir ortamı oluşturmanız beklenmektedir. Psikolojik danışmaya uygun olmayan koşullarda bu hizmetin verilmesi mümkün olmayacaktır.

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ